Cinsel Sorunlarınızın Kaynakları ve Yapabilecekleriniz

Merhaba benim sevgili okuyucularım. Siz beylere bu yazı diziminde cinsel yaşantınızda yaşadığınız sıkıntıları ve çözüm yolu için gereken bilgileri vermek istedim. Her erkeğin korkulu rüyası olan bu sıkıntıları yaşadığımız bir gerçek fakat hiç bir şeyin çözümsüz olmadığı gibi bunlarında elbette çözümleri var ve sizlerle bunları paylaşmak istiyorum.Bir geçek vardır ki cinsel sorunların çok ufak bir bölümünün bedensel sıkıntılardan kaynaklanırken geriye kalan bütün sıkıntıların tamamen duygusal ve hissel sebeplerden  oluşmaktadır. Bu tarz problemlerin tabiki tedavisi mümkündür fakat çoğu erkek bu problemini saklayarak hatta yok sayarak kesinlikle doktora gitmekten hatta bir kişiye bile söylemekten kaçınıyor. bunu yapmamanızı tavsiye ederim. Çünkü eğer  bir bedensel problemini yok ise psikolojik sıkıntılarınız tedavileri oldukça mevcut ve kolaydır. Sadece erkeklerde değil kadınlarda da sık rastlanan bu cinsel problemler oldukça mevcut. Herhangi bi sebep dolayısıyla kişiye özgü orsada genellikle, toplum baskısı, aile baskısı gibi olağan nedenlerden bir çok kişide oluşabiliyor. Ayrıca bazı nedenlerin sebebi ise yetişme döneminde cinsel yaşantı ile çocukların bilgilendirilmemesi veya yaşamış olduğunuz kötü tecrübeler de göz önüne çıkabiliyor. Kadınlarda durum biraz daha farklı olup inanılmaz bir toplum baskısı nedeniyle en aza indirgenmiş ve hatta bunun bir cinsel kalması gerektiğini düşünenleri de var. Fakat erkeklerde durum oldukça farklıdır. Bir erkek kendini cinsel konuda sınırlarsa bu kişiliğine ve çevresine olan tavırlarına da yansıyabiliyor. Yani agresiflik ve sinir göstergesi olarak ortaya çıkabiliyor. Çünkü erkekler bunu kadınlardan daha fazla ihtiyaç meselesi olarak görürler. Ve ihtiyaçları karşılanamayan bir erkek her zaman sinir patlaması yaşayabilir.

Bir kadının cinsel yaşantısını yönlendiren her zaman en büyük etken bir erkektir. Kadınlarda meydana gelebilen cinsel sıkıntıların bir kısmını erkekler oluştururken yine bu sıkıntılardan kurtarabilecek olan en büyük etkenlerden biri bir erkek olabilir. Her kadında farklılık gösteren bu durum erkekler için pek geçerli değildir. Erkeklerin genelde sıkıntılarının sebeplerinden en etkili olanı günlük yaşantılarında çekmiş olduğu stresler ve yaşamış olduğu sıkıntılar oluşturuyor. Yani erkeklerde görülen isteksizlik oranı kadınlarınkinden daha azdır diyebilirim. Çünkü bu oranın en büyük sebeplerinden bir tanesi erkeklerin çözüm yolu bulmaya çalışması veya sıkıntılarının üstüne gitmesi gerektiğini biliyor olması kadınlara göre daha üstündür. İlk olarak bir erkeğin kesinlikle tedaviye zorlanmaması gerekir çünkü böyle olduğunda tedavi çözümü pek mümkün gözükmüyor. Bu tarz sıkıntıların ortadan kaldırılması için ilk önce kişinin kendini hazırlaması ve tedavi sürecini kabullenmesi gerekiyor. Bu konuda oldukça istekli olması şarttır. Kendi problemlerinizi fark edebilmek için öz güveninizin yerinde olması ve cinsel yaşantıyı hak ettiğiniz düşüncesinde olmanız gerekiyor.  Bu problemlerin  özellikle ülkemizde erkeklerde bile erkekliğin cinsellikle öz deşmediği bir kültürde yaşamamızdan kaynaklanıyor. Yani bir erkeğin cinsel indirimlerinin kabullenmesi oldukça önemli ve bunun üzerine gitmesi gerekmektedir. Cinsel yaşantıda bir erkeğin aktif ve yönlendirile rölü üstlenmesi gerekir fakat bunu tamamen üstüne almak da sıkıntılı bir  durumdur. Yani bu olayı fazlaca üstlenen beylerde cinsel problemlerin oluştuğunu kendini baskı altında hissettiğini bu yüzden performans kaybı yaşamasına sebep olduğu ortaya çıkmıştır. Bunun ölçülü olması gerektiğini ve bazen kontrolü elden bırakmak gerektiğinde bilmenizi isterim. Siz beylere tabiki cinsel problemlerinizi hemen kabullenin ve bir çözüm yolu bulmaya başlayın demiyorum. Bu sizin için biraz zaman alabilir. Fakat ne olursa olsun bir şekilde kabullenmeli ve çözüm yolu bulmaya çalışmalısınız. Yine yapılan bir araştırmaya göre bazı erkeklerin cinsel problemlerini çözmek yerine mastürbasyona eğilim gösterdiği ve kendi ihtiyaçlarını kendi giderdiği ortaya çıkmış. Ve bir süre sonra bunu alışkanlık haline getirmiş. Bu sizin problemlerinizin daha da ilerlemesine hatta belkide cinsel yaşamınızın bitmesine neden olabilir. Böyle bir çözüm yolu kabul edilemez.

Erkeklerde görülen cinsel problemler şu şekildedir; erken boşalma, sertleşme problemleri, cinsel isteksizlik,orgazm olamama. Bunların bir çözümü olduğunu ve tedavi görmeyi kabul etmeniz durumunda tüm bu sıkıntıları atlatabileceğinizi bilmenizi isterim. Eğer sıkıntılarınızın üstüne giderseniz ve cinsel yaşamınızı mükemmelleştirmek isterseniz her zaman bir çözüm yolu vardır. Unutmayın ki cinsel sıkıntılar her kültürde ve eğitim düzeyindeki kişilerde sıkça rastlanabilir. Cinsel sıkıntınızı kabul etmekten ve tedavi sürecinden tavsiye ederim.

Eğer siz beylere biraz da olsa yardımcı olabildiysem bundan büyük mutluluk duyarım. Kendi sıkıntılarınız veya problemlerinizi paylaşmak isterseniz aşağıdaki yorum yapma yerinden benimle iletişime geçebilir ve dilediğiniz soruları sorabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.